Fotka ali vsebina?
Spet imamo mikro afero, tokrat povezano s stranko SMC. Menda ni prav, da so zaradi varovanja zasebnosti izjavam domnevno resničnih ljudi dodali druge fotke in imena. Vsak naj si misli svoje, jaz dodajam le, da štejejo besede in morda bi malce manj voajersko gledali fotke in malce več brali.
Predstavljam vam Simona in Ludvika. Enaka zgodba, različni imeni in fotki? Katera zgodba vam je bližje?
Življenje ni pašteta, ko jo v sekundi namažemo na kruh. “Nagradno vprašanje”. Sta zgodbi res enaki?
[Tweet “Fotka ali vsebina?”]Tvoja ocena šteje
Ključno je, ali je zgodba resnična. Želel sem preverit. Pa nočejo dat niti enega imena. To me skrbi.
To je razlog za skrb. Dejstvo je, da so imeli odličen volilni rezultat in lahko bi našli tudi koga, ki bi se javno izpostavil s takšnimi zgodbami. Morda bi to terjalo malo več dela, a saj imajo lokalne odbore. Meni se sicer zdijo zgodbe vsebinsko kar takšne, da bi lahko držale in služijo kot ilustracija odgovorov SMC na potrebe in situacije nekaterih segmentov prebivalstva. Vsekakor pa me je zbodlo, da je prvi odziv javnosti povezan s fotkami, namesto z vsebino zgodb in vprašanjem, ali so to pravi odgovori, ki jih pričakujemo od vodilne stranke v državi. Mene pri programih strank zanima vsebina, ne lepi obrazi na fotkah. Še nekaj. Če se slučajno izkaže, da ljudje niso resnični imamo problem ker je nekdo izjavil, da so resnične.
Po mojem mnenju je to zavajanje. Zgodbo lahko poveš tudi tako, da ne fejkaš – cela zgodba se mi zdi podobna objavi promocijskega (plačanega) članka brez označbe, da gre za oglas. Lahko je vse res, kredibilno, resnično – pa je kljub temu zavajanje… Zaupanje v politične veljake – ljudi, ki odločajo o naši usodi – je tisto kar pogrešam v naši deželici in na tak način ne verjamem, da ga bo SMC povrnila.